
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 6 |
| Connector Type | Header |
| Gender | Female |
| Packaging | Bulk |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Row Spacing | 8.001 mm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 8.5 mm |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28656
Ext.Price$0.28656
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28656 | $0.28656 |
| 10 | $0.22666 | $2.26660 |
| 50 | $0.19677 | $9.83850 |
| 100 | $0.17082 | $17.08200 |
| 500 | $0.15636 | $78.18000 |
| 1000 | $0.14773 | $147.73000 |
